top of page
Kooby tr paint.png

ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ

KOOBY Hukuk & Danışmanlık, yerli ve yabancı müvekkillerine vermekte olduğu hukuki hizmetleri üç başlık altında sınıflandırmaktadır. Aşağıda bu başlıkların içerik detayları yer almaktadır. 

Uyuşmazlık Çözümleri

KOOBY Hukuk & Danışmanlık, müvekkillerini her türlü yargı, icra ve karar mercileri karşısında üst düzey özen prensipleri doğrultusunda temsil eder.

 

Bunun yanı sıra, KOOBY Hukuk & Danışmanlık ekibi Avrupa, Kuzey Amerika, Asya, Avustralya ve Afrika kıtalarına dağılmış güvenilir çözüm ortakları vasıtasıyla yabancı yargı ve karar mercileri karşısında da üstlendikleri temsil görevini dikkatle sürdürür.

Hukuk ve ceza davalarının açılması veya aleyhe açılmış davaların takibi KOOBY Hukuk & Danışmanlık çatısı altında görülmekte olup borçların tahsili amacıyla icra takiplerinin açılması veya aleyhe açılmış icra takiplerinin borçlu perspektifinden yönetilmesi de hizmetlerimiz arasındadır.

 

Ayrıca ICC, LCIA ve AAA gibi dünyaca tanınmış tahkim kuruluşlarında deneyim kazanmış yetkin avukatlarımızdan oluşan Uluslararası Tahkim departmanımız, saygın müvekkillerimizi uluslararası hakem heyetleri karşısında temsil eder

 

Yurt dışında alınmış mahkeme veya hakem heyeti kararının Türkiye içerisinde icrası da sağlanmaktadır.

Müvekkillerimiz için takip ettiğimiz tüm uyuşmazlık dosyalarında yaşanan gelişmeler güncel bir şekilde e-posta ve telefon mesajı aracılığıyla kendilerine bildirilir bununla birlikte ilgili dosyalar tek bir rapor şeklinde özetlenir ve her yıl sonu müvekkil ile yapılan bir toplantıda ele alınır.

Danışmanlık

KOOBY Hukuk & Danışmanlık, gerçek ve tüzel kişi müvekkillerine hukuki danışmanlık çerçevesinde paket hizmetler sunar. 

Danışmanlık alan tüm müvekkiller, ihtiyaçları doğrultusunda; (i) mevzuata uyum ve genel hukuki danışmanlık, (ii) sözleşme hazırlanması ve incelenmesi ve (iii) iş mevzuatı çerçevesinde istihdam yönetimi konularında, yetkin avukatlarımızdan profesyonel  hizmet alırlar.

Bunlara ek olarak, müvekkilin içinde bulunduğu özgün durum hakkında özel bir danışmanlık ilişkisi de kurulabilir. Müvekkil isterse uyuşmazlık çözümü ve de danışmanlık hizmetlerini bir arada alabilir.

KOOBY Hukuk & Danışmanlık çatısı altında bulunan avukatlarımız, danışmanlık hizmeti alan müvekkillerimizin soru ve taleplerine, ilgili sektörün dinamiklerine en iyi hizmet edecek şekilde icabet ederler. E-posta, telefon görüşmeleri, konferans aramaları, fiziki veya sanal toplantılar danışmanlık hizmetinin görülmesi adına müvekkillerimizin tercihleri doğrultusunda gerçekleştirilir. 

Danışmanlık hizmeti sağlayan deneyimli avukatlarımız ulaşılabilir, hızlı ve çözüm odaklı olmayı ilke edinmişlerdir.

 

 

Projeler

KOOBY Hukuk & Danışmanlık,  sunduğu uyuşmazlık çözümleri ve danışmanlık hizmetlerinden düzenli olarak faydalanmak yerine belirli sayılı hukuki işlemlerinin desteklenmesini isteyen müvekkillerinin de yanındadır.  

Örneğin; (i) Birleşme ve Devralma operasyonlarının gerektirdiği durum tespiti (due diligence) raporlarının hazırlanması ve ilgili hisse alım ve devir sözleşmelerin hazırlanması,  (ii) Vatandaşlık ve çalışma izni başvurularının gerçekleştirilmesi, (iii) Rekabet Kurumu ve Kişisel Verilerin Korunması Kurumu gibi mercilerin başlattığı soruşturmalarda müvekkilin temsili ve savunmaların hazırlanması, (iv) şirket kurulumu ve Start-Up Şirketlerin yatırım safhalarının yönetimi, (v) Marka-Patent vb tescil işlemlerinin takibi ve müvekkil menfaatinin tesisi, (vi) Franchise, Distribütörlük ve Bayilik zincirinin kurulması, (vii) yabancı müvekkiller için devlet ile ilişkilerin yönetilmesi (Government Relations Management) ve gerekli izinlerin alınması ve (viii) spesifik sektörler ve piyasalar için mevzuata uyum yönetimi ile (ix) kurum içi hukuki eğitim vb konular, KOOBY Hukuk & Danışmanlık ekibinin sıklıkla gerçekleştirdiği proje tipleridir.

Alanında uzman avukatlarımız, bilgi birikimi ve deneyimlerini saygıdeğer müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda  şekillendirip, o şekilde aktarırlar.

bottom of page